VIDEO/ Futbollistja e Barcelonës sfidon Messin. Shiko çfarë goli ka shënuar

133

VIDEO/ Futbollistja e Barcelonës sfidon Messin. Shiko çfarë goli ka shënuar

Barbara Latorre është një futbolliste 23-vjeçare, e cila vjen nga Spanja dhe mbron ngjyrat e gjigantit katalunas.

23-vjeçarja luan në rolin e sulmueses dhe dhuntia e saj është driblimi dhe teknika me topin në këmbë, shkruan Telegrafi.

Sulmuesja e Barcelonës dhuntinë e saj e ka treguar edhe gjatë kësaj jave, ku ka dribluar disa kundërshtare duke shënuar edhe gol ndaj rivalit lokal, Espanyolit.

Ky gol dhe ato driblime i kanë çmendur të gjithë futbolldashësit, pasi Latorre ngjasonte shumë me yjet argjentinas, Lionel Messi dhe Maradona.

Comments