Video/ Policia qëllon 15 herë 15-vjeçarin, edhe pse ishte ulur në gjunjë për t’u dorëzuar

275

policia

Një video e publikuar së fundmi, tregon se si dy Policë nga Bruklini i Nju Jorkut qëlluan 15 herë në drejtim të një minoreni që po ndiqnin.

Keston Çarls u qëllua 15 herë nga Policia edhe pse ishte ulur në gjunjë për t’u dorëzuar. Ngjarja ka ndodhur në vitin 2013 dhe fatmirësisht Çarlsi mbijetoi./panorama

Ai tashmë ka paditur Policinë për ngjarjen në fjalë. Pas tri vitesh, në gjyq u paraqit prova e kamerave të sigurisë gjatë arrestimit të Çarlsit.

 

Comments