VIDEO/ Tërmeti i fuqishëm në Maqedoni, raportohet për persona të lënduar 

298

 

Screenshot_3

Nga tërmeti i fuqishëm sot në Shkup të Maqedonisë ka patur disa persona të lënduar.

Përveç frikës dhe panikut që shkaktoi tek banorët, disa prej qytetarëve kanë kërkuar ndihmë mjekësore.

Një pjesë e tyre janë shtruar në spital për të marrë trajtimin e duhur mjekësor. Nuk ka një numër të saktë të të lënduarve.

Ndërkohë, mediat vendase raportojnë edhe për dëme të tjera materiale për shkak se dridhjet kanë qenë shumë të fuqishme.

Comments