VIDEO/ Vjedhja e xhamisë së “Ebu Beker” në qendër të Shkodrës, kapen dy autorët

378

VIDEO/ Vjedhja e xhamisë së “Ebu Beker” në qendër të Shkodrës, kapen dy autorët

Dy të rinj janë vënë në pranga pasi akuzohen se kanë vjedhur arkën e xhamisë “Ebu Bekër” në qendër të Shkodrës.

Ngjarja ka ndodhur disa ditë më parë, në 8 nëntor, ku dy persona vodhën arkën e xhamisë në Shkodër me paratë që kishin dhuruar besimtarët.

Burime nga policia bënë të ditur për SYRI.net se mbrëmjen edjeshme rreth orës 19:00 kanë ndaluar dy të rinj, të dyshuar si hajdutët e kasafortës së xhamisë.

Të njëjtat burike thanë se, ata janë Sokol Marku, 25 vjeç dhe 16-vjeçari me inicialet E. K., banues në Shkodër dhe në fshatin Barbullush.

Këta dy persona, në datën 8 nëntor kanë vjedhur arkën e xhamisë ku ishin qindra e mijëra lekë, dhuratë të besimtarëve. /SYRI.net

Comments