VIDEO/ Vrasja e ministrit bolivian, publikohen pamjet dramatike

251

Një gazetar i njohur Bolivian ka publikuar një video që tregon pamje dramatike nga ngjarja e ndodhur javën e shkuar, teksa ministri i Brendshëm, në duart e turmës, kërkon ndihmë nëpërmjet celularit, para se të vritej nga minatorët në grevë.

Gazetari shkroi në llogarinë e tij në Facebook se ministri është “i rrethuar nga minatorët, shumë i frikësuar, dhe qan duke thirrur për ndihmë”.

Ministri i Brendshëm kolumbian, Carlos Romero u vra të enjten. /Syri.net/

Tronditet Bolivia, minatorët rrëmbejnë dhe vrasin ministrin

Comments