Vrasja e Aleksandër Bardhit, arrest me burg edhe për 15-vjeçarin

374

 

Moebel THEMA

aleksander-bardhi

Gjykata e Sarandës ka dhënë sot masën e arrestit me burg për dy të arrestuarit për vrasjen e Aleksandër e Bardhit, njeri ndër ta minoren: Për Fernando Dedën, 29 vjeç dhe Gjergj Arapin, 15 vjeç, të dy banues në fshatin Shëndëlli, Konispol.

Megjithatë, asnjeri prej tyre nuk e ka pranuar krimin. Minoreni e ka dëgjuar vendimin në prani të një psokologu.

Viktima Aleksandër Bardhi ishte vëllait i kreut të PS në Kaçinar të Mirditës dhe dyshohet se vrasja ndodhi për kanabisin.

Dyshohet se dy të arrestuarit ishin duke ia vjedhur kanabisin në tokat e tij dhe kur ai i ka zbuluar, ata kanë qëlluar drejt tij dhe e kanë vrarë. provat rëndojnë më së shumti 15-vjeçarin, të cilit iu gjet edhe një kallashnikov i groposur pranë shtëpisë.

Comments