Wenger kërkon këtë lojtar(FOTO)

328
Wenger ofron 240 000£ për këtë lojtar(FOTO)

Moebel THEMA

 

Bossi i Arsenalit është duke e kërkuar me ngulm yllin e harruar të Manchester Cityt.

Agjenti i lojtarit tha, ne kemi qenë të lidhur me një lëvizje por Manchester City ka refuzuar ta shesë Yaya Touren. Daily Express ka pohuar se agjendi i Toure  ka thënë se ne jemi të gatshëm për të ofruar një rrugëdalje nga City, ku ai është lënë jashtë  nga menaxheri i tyre Pep Guardiola.

Toure, shihet qartë që nuk funksion në planet e Pep-it. Marrëveshja e 33-vjeçarit skadon verën e ardhshme, dhe kjo është mjaft e qartë se ai nuk ka asnjë të ardhme në City. Ai mund të fillojë të flas me  klube të tjera në janar dhe mund të largohet për verën e ardhshme pa pagesë.

24695ccd00000578-2913266-image-m-71_1421413884772

” Toure  mund të jetë një shtesë e vlefshme për skuadrën tonë këtë sezon. Unë mendoj se roli i Santi Cazorla është dobësia skuadrës sonë në këtë moment. Ne nuk kemi asnjë lojtar të ngjashëm  në skuadën  tonë të cilët mund të zëvendësojë spanjollin në mesfushën tonë qendrore”.

“Ishte mjaft e qartë kur kemi humbur Cazorla  sezonin e kaluar, dhe kjo ishte shumë e qartë edhe një herë të shtunën. Unë mendoj se Toure mund të jetë shumë i rëndësishëm për neve. Shumë njerëz mendojnë se Toure ka kaluar moshën e tij dhe nuk është mjaft i mirë për të kontribuar në një skuadër për titull tha Wenger”, përcjell Sovrani.info

Comments