Wenger shpërblen Xhakën

203

Xhaka

Arsen Wenger, trajneri i Arsenalit, ka vendosur që Granit Xhakën ta inkuadroj nga minuta e parë në ndeshjen ndaj Chelseas.

Granit Xhaka në ndeshjet e fundit të Arsenalit në Premierligë është inkuadruar nga banka rezervë.

Por, dy super golat e shënuar ndaj Hull Cityt dhe Nottingham Forest, kanë bërë që Wenger të ndryshoj mendje, përcjell Express.

Sipas Goal.com, ylli i Zvicrës pritet që të luajë nga minuta e parë në ndeshjen ndaj Chelseas, e cila luhet sonte nga ora 18:30.

Nga minuta e parë, në këtë takim, do të paraqitet edhe mbrojtësi shqiptar, Shkodran Mustafi.

Comments