Zjarr i madh në pyjet e Vlorës

241

zjarr-vlore-620x310

Një zjarr i madh ka rënë në pyllin e Akërnisë në Vlorë. Si pasojë e zjarrit, janë djegur sipërfaqe të tëra të pyllit, shkruan shekulli.

Mësohet se 3 zjarrfikëse dhe 30 punonjës kanë mbërritur në vendin e ngjarjes.

Punonjësit kanë hasur në vështirësi, pasi zjarri është favorizuar nga era.

Comments