Zyrtare: Zenga bëhet trajner i ekipit anglez (FOTO)

180
Zyrtare: Zenga bëhet trajner i ekipit anglez (FOTO)

Moebel THEMA

 

Walter Zenga ka marrë drejtimin e skuadrës angleze Wolverhampton Wanderers.

Wolverhampton Wanderers, klubi nga Championship (Liga e dytë e Anglisë), ka njoftuar se trajner të skuadrës e ka emëruar strategun italian, Walter Zenga.

“Ne jemi të kënaqur për emërimin e Walterit si trajner trajneri i ri i Wolves. Ai ka një rekord të shkëlqyer si lojtar dhe si trajner”, ka deklaruar drejtori i Wolves, Jeff Shi.

Zenga në të kaluarën ka drejtuar skuadrat si: Steaua Bukuresht, Cervena Zvezda, Catania, Palermo dhe Sampdoria.

Comments