74 raste të reja në 24 orë në Shqipëri, ministria jep alarmin: Rastet po shtohen çdo ditë e më tepër

171

Vazhdon rritja e rasteve të reja me koronavirus ne Shqiperi,, shtrimet ne Infektiv dhe per fat te keq edhe humbjet e jeteve, me dy viktima ne 24 oret e fundit. 

Testimi i bërë në personat e dyshuar gjatë 24 orëve të fundit ka konfirmuar 74 raste të reja me COVID-19.

MÖBEL THEMA

Sherndarja eshte: 22 ne Tirane, 12 ne Kruje, nga 8 ne Puked he Berat, 4 ne Vlore, nga 2 ne Shkoder, Durres, Kurbin, Kavaje, Kames, Permet, Mallesi e madhe dhe nga nje rast, ne Lushnje, Gjirokaster, POgradec, Diber dhe Kolonje.

Shifrat jane bere publike nga Ministria e Shendetesise pas testimeve te bera pas gjurmimit epidemiologjik dhe rasteve te dyshuara.

Comments