Albini ‘NOKAUTOI’ mbrëmë Serbinë dhe Vuçiqin, përkthimi i plotë në shqip

2,597

Një debat i nxehtë është zhvilluar mbrëmë në Mynich të Gjermanisë në mes të kryeministrit të Republikës, Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandër Vuçiq.

Kurti i kujtoi Serbisë që duhet ta len të qet Kosovën. Pas kësaj, presidenti Vuçiq u shpreh tejet i shqetësuar.

“Bota e ka ndihmuar Kosovën të çlirohet nga Serbia, tani duhet të ndihmojë Serbinë të çlirohet nga Kosova”, sepse ajo paraqet vetëm ngarkesë për Serbinë”, deklaroi Kurti në Konferencën e Sigurisë.

MÖBEL THEMA

Indeksonline ua sjellë fjalimin e plotë në përkthim shqip:

Fjalimi i zjarrtë i Albin Kurtit karshi Aleksandër Vuçiqit

Fjalimi i zjarrtë i Albin Kurtit karshi Aleksandër Vuçiqit

Gepostet von IndeksOnline am Samstag, 15. Februar 2020

Comments