Chelsea fiton ndeshjen e parë në çerekfinale ndaj Portos

54

Është mbyllur ndeshja në Portugali ndërmjet Chelseat dhe Portos me rezultatin 2:0 në të mirë të ekipit nga Londra.

Me këtë fitore, Chelsea pothuajse është me një këmbë në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Informohu per Koronavirusin ne Zvicer

Mason Mount dhe Ben Chilwell realizuan golat për skuadrën londineze. Ndeshja e kthimit, do të zhvillohet pas një javë në “Stamford Bridge” në Londër.

Comments