Driton Kuka reagon pas përfshirjes së Nora Gjakovës e Distria Krasniqit në Ushtrinë e Shqipërisë

142

Trajneri i dy kampioneve olimpike, Nora Gjakovës dhe Distria Krasniqit, ka reaguar pas lajmeve të fundit.

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka njoftuar se dy xhudistet kosovare, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova, do t’i bashkohen Forcave të Armatosura Shqiptare.

Moebel THEMA

“Një tjetër vendim është përfshirja në strukturat e FA të dy fitueseve të medaljeve të arta shqiptaret nga Kosova Distrie Krasniqi dhe Nora Gjakova që kanë arritur diçka që është e jashtëzakonshme dhe kanë shprehur dëshirën që i bashkohen FA të Shqipërisë”, ka thënë Rama.

Pas këtyre ngjarjeve ka reaguar edhe Toni Kuka, i cili ka shprehur mirënjohjen e tij si dhe gëzimin për këtë lloj bashkëpunimi.

Më poshtë Periskopi ua përcjell postimin e Toni Kuka në Facebook/ Periskopi/

Comments