Dua Lipa lutet për popullin e saj

344

Dua Lipa me anë të rrjeteve sociale ka shkruar për tërmetet që kanë goditur Shqipërinë.

Edhe këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, ka informuar 36 milionë ndjekësit e saj se populli shqiptar është goditur nga një tragjedi so gjatë ditëve të para të mëngjesit.

Dua ka postuar një fotografi të flamurit kombëtar shqiptar, ndërsa ka shkruar se është prekur shumë nga lajmet e rënda.

MÖBEL THEMA

Zemra ime dhe lutjet e mira janë me njerëzit e Shqipërisë. Ju dërgoj gjithë dashurinë time gjatë këtyre kohëve të rënda“, ka shkruar Dua në postimin e saj.

Deri tani raportohet për deri 18 viktima nga shumë tërmete që kanë goditur Shqipërinë, saktësisht Durrësin, ndërsa tërmeti më i lartë ishte 6.4 ballë dhe është ndjerë edhe në territorin e Kosovës./Gazeta Express/

Comments