E jashtëzakonshme: Kosova bën ngritje të lartë në renditjen e FIFA-s

213

FIFA ka publikuar renditjen e re të Kombëtareve pas ndeshjeve që u zhvilluan në muajin tetor.

Kosova është ngjitur për pesë vende, ku nga vendi i 119 tashmë është në vendin e 114.

Megjithatë “Dardanët” ende kanë përpara kombëtare të nivelit të ulët dhe me një kualifikim të mundshëm në Europian do të ngritët shumë në listë. /IndeksOnline/

MÖBEL THEMA

Comments