Infektohet me koronavirus kryeinfermierja e Pulmologjisë në QKUK

87

Kryeinfermierja e Klinikës së Pulmologjisë në Kosovë, Arta Sejdiu është infektuar me koronavirus.

Këtë e ka bërë të ditur vet Sejdiu me anë të një postimi në Facebook, shkruan lajmi.net.

Ajo ka thënë se ka simptoma, por jo të rënda, dhe se do të vetizolohet në shtëpi.

Postimi i plotë:

MÖBEL THEMA

Të nderuar miq e familjar! Une sot rezultova pozitiv ne testin Covid!

S’jam pa shenja, por nuk jam edhe me shenja te renda. Shpresoj t’ia dale lehte!

Une do te respektoj te gjithe, do te izolohem, e edhe nese perkeqesohem, nuk do te dal derisa te vije autoambulanca te me marre!

Andaj, duke ju ruajtur juve, do t’a ruaj edhe veten!

Ju pershendet POZITIVJA. /Lajmi.net/

Comments