Kapet 36 vjeçari nga Kosova pak pasi plaçkiti një bankë në Zvicër

236

Një 36 vjeçar nga Kosova ka plaçkitur të mëkurën një bankë në qytetin Adliswil të Kantonit të Cyrihut.

MÖBEL THEMA

Ai u kap nga policia pak pasi iku nga vendi i ngjarjes.

Ngjarja ndodhi të mërkurën pak para orës 15:30, ku një burrë i panjohur kishte hyrë në filialin e bankës dhe kishte kërcënuar punonjësit e bankës duke ua drejtuar armën drejt tyre dhe duke kërkuar t`ia dorëzonin paratë, njofton Blick.ch.

Sipas njoftimit kosovari pasi doli nga banka, në vendngjarje arriti policia.

Ata ndoqën plaçkitësin duke vrapuar pas tij, duke mundur edhe ta arrestonin.

Aksioni policor u zhvillua nga Policia Kantonale e Cyrihut në bashkëpunim edhe me policitë komunale të Adliswil-Langnau dhe Kilchberg.

Pas marrjes në pyetje nga policia, ai i është dorëzuar prokurorisë përgjegjëse.

Comments