Kështu duket busti i Madelenie Albright në Prishtinë [Foto]

217

Ish-sekretarja e Shtetit Amerikan, Madelenie Albright, ka arritur sot në Kosovë. Ajo është pritur në aeroport nga ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga.

Albright ka arritur në Kosovë pas ish-presidentit Bill Clinton dhe do të marrë pjesë bashkë me të në ceremoninë e shënimit të 20-vjetorit të hyrjes së NATO-s dhe çlirimit të Kosovës.

Ish-sekretetarës i është punuar edhe një bust në Prishtinë, që do të zbulohet nesër.

Informohu per Koronavirusin ne Zvicer

Gazeta Express ka siguruar disa fotografi ku shihet kjo shtatore, që është punuar nga Luan  Mulliqi.

Comments