“Largohu, biri i b*shtrës”, thirrjet e tifozëve të PSG kundër Neymar

153

Neymar ka qenë i qetë gjatë kësaj kohe te Paris Saint-Germain, por tifozët e klubit megjithatë i dhanë disa fyerje të rënda mes spekulimeve të vazhdueshme mbi të ardhmen e brazilianit.

Vetëm dy vjet pasi u transferua në kryeqytetin francez nga Barcelona në një transferim rekord botëror, Neymar është lidhur gjerësisht me një largim.

Barca ka dalë si favoritë për të nënshkruar me të, çka shkaktoi shumë luhatje në ekipin francez dhe jo vetëm, transmeton lajmi.net.

Në mes të mosmarrëveshjes, nuk ishte për t’u habitur fakti që Thomas Tuchel e la jashtë skuadrës së PSG-së për ndeshjen e së dielës në Ligue 1 në shtëpi me Nimes.

Por nëse Tuchel mendonte se mungesa e Neymar mund të qetësonte tensionet për ndalimin e transferimit të tij, tifozët në ‘Parc des Princes’ kishin ide të tjera.

Thirrjet si “bir i b*shtrës” u ngritën si banderola në stadium, ndërsa kishte edhe pankarta që bënin thirrje që braziliani të “largohej” nga klubi. /Lajmi.net/

Comments