Liverpool mposht Man Utd, thellon diferencën në krye

102

Liverpool ka fituar 2:0 ndaj Manchester United, në derbin e javës së 23-të në Premierligë.

MÖBEL THEMA

Të Kuqtë kaluan herët në epërsi nëpërmjet Virgil van Dijk (14’).

Në vazhdim, vendasit shënuan edhe golin e dytë por që u anulua me VAR.

Ndërkohë minutat e fundit, dominimi i takoi Djajve të Kuq që gjithsesi nuk arritën të shënonin golin e barazimit.

Në minutat e fundit, Mohamed Salah (90+3’) vulosi rezultatin përfundimtar pas një kundërsulmi.

Liverpool tashmë shkon në kuotën e 64 pikëve, 16 më shumë se Manchester City në vendin e dytë dhe një ndeshje më pak të zhvilluar.

Skuadra e Solskjaer tubon 34 pikë në pozitën e pestë. /Lajmi.net/

Comments