“Ma zgjat dorën”, balada fantastike e Eneda Tarifës që do t’iu rrëmbej

247

Këngëtare dhe moderatore e njohur, Eneda Tarifa është vlerësuar me disa çmime në festivalet ku ka qenë pjesëmarrëse.

Eneda është fituese e çmimit të parë në Festivalin e 54-t në RTSH, ku përfaqësoi Shqipërinë në Eurovision Song Contest 2016, në Suedi. Gjithashtu fituese e çmimit të parë në edicionin e 7-të të “Top Fest”.

MÖBEL THEMA

Eneda ka qenë tre herë pjesëmarrëse në festivalin “Kënga Magjike” që prej vitit 2001, këngë e cila u kthye në hit; konkurroi gjithashtu Kënga Magjike 2006”, ku fitoi “Çmimin Çesk Zadeja” dhe në vitin 2008 u vlerësua me “Çmimin Fun Tune”.

Eneda Tarifa rikthehet pas 11 vitesh në festivalin “Kënga Magjike” me këngën “Ma zgjat dorën”.

Comments