Maqedoni, deri të martën moti do jetë me shi dhe temperatura të larta

246

Siç njoftojnë nga Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike deri të martën moti gjatë orëve të pasdites do të jetë me vranësira dhe me reshje të shiut.

Nga dita e mërkurë moti do të jetë sabil, njofton Telegrafi Maqedoni.

MÖBEL THEMA

Parashikimi i DPH për sot parasheh temperaturat maksimale prej 29 deri 38 gradë celsius ndërsa gjatë pasdites do të ketë kushte për reshje të shiut.

Temperaturat maksimale gjatë ditës së nesërme do të jenë në intervalin nga 30 deri 39 gradë celsius, të martën nga 29 deri 37 gradë celsius./Telegrafi/

Comments