Moti me diell dhe i ngrohtë, temperatura deri në 35 gradë

76

Moti sot në mbarë vendin do të jetë me diell dhe i ngrohtë, me vranësira të dobëta lokale. Do të fryjë erë nga drejtimi veriperëndimorë. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 5 deri në 14 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij nga 26 deri në 35 gradë Celsiusë.

Moebel THEMA

Në Shkup dhe rrethinë, moti do të jetë i ngjashëm, me diell dhe i ngrohtë, do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në 10 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 32 gradë Celsiusë.

Comments