Pesë futbollistët më të paguar të Kombëtares së Kosovës

178

Valon Berisha është futbollisti më i paguar i Kombëtares së Kosovës, që fiton 2,407 000 milionë euro te Lazio në Serie A.

MÖBEL THEMA

‘Kosova Abroad’ në Twitter, ka bërë një përmbledhje të pagave të pesë futbollistëve më të paguar të Kombëtares së Kosovës, duke u bazuar te ‘Capology’, përcjell lajmi.net.

I pari në listën e pagesave prin Valon Berisha.

Ai renditet para Milot Rashicës, që te Werder Bremen fiton 1,994 000 euro.

Bernard Berisha, edhe pse luan në një nivel jo aq të lartë, në Rusi te Akhmat Grozny, fiton 1,630 000 euro, duke u renditur si futbollisti i tretë më i paguar.

Renditja vazhdon me Florent Muslijan e Hannover dhe Florent Hadërgjonajn./Lajmi.net/

Comments