Policia arreston pas 19 vjetësh të dyshuarin për rrëmbim

74

Policia e Kosovës ka arrestuar një person i cili dyshohet për një rrëmbim që ka kryer para 19 vjetësh, raporton Express

I dyshuari është ndalur në pikën kufitare në Merdarë.

Informohu per Koronavirusin ne Zvicer

Ndërkohë policia nuk ka njoftuar për cilin rast bëhet fjalë, por është bërë e ditur se rasti ka ndodhur më 11 janar të vitit 2011.

“Rrëmbim/Prizren (NN) 11.01.2001 – NN. Lidhur me rastin, në bazë të urdhëresës, me 24.10.2020  në Pike Kalimin Kufitar (PKK)-Merdare, është arrestuar i dyshuari mashkull /Kos., dhe me vendim të prokurorit, është dërguar në mbajtje”, njofton policia./Express/

Comments