Qëllohet me armë, vritet brenda ‘Range Rover’-it djali 3-vjeçar i deputetit

1,405

Persona të paidentifikuar kanë qëlluar me armë zjarri në drejtim të makinës se deputeti ukrainas Vyacheslav Sobolev, duke lënë të vdekur djalin e tij 3-vjeçar. Sipas mediave të huaja, ngjarja e rëndë ka ndodhur në qendër të Kievit.

MÖBEL THEMA

Në timon, në momentet kur është sulmuar makina ka qenë Vyacheslav Sobolev, biznesmen dhe njëherësh deputet i kuvendit rajonal.

“Pasi u plagos vogëlushi, ai ndërroi jetë në autoambulancë rrugës për në spital”, ka njoftuar Ministria e Brendshme e Ukrainës.

Comments