Rama: Sa më shumë do të kalojnë vitet, aq më shumë do të lartësohet Rugova në sytë e krejt shqiptarisë

105

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka përkujtuar sot ish-presidentin historik, Ibrahim Rugova.

Në 15 vjetorin e ndarjes nga jeta të Rugovës, Rama tha se sa më shumë kalojnë dhe do të kalojnë vitet, aq më shumë do të lartësohet figura e tij në sytë e krejt shqiptarisë, transmeton lajmi.net.

Informohu per Koronavirusin ne Zvicer

“#LiriaKaEmërSa më shumë kalojnë dhe do të kalojnë vitet, aq më shumë do të lartësohet Ibrahim Rugova në sytë e krejt shqiptarisë ”

Përpos Ramës figura të shumta politike në vend dhe më gjerë kanë përkujtuar sot Ibrahim Rugovën, e shumë prej tyre bënë edhe homazhe tek varri i tij./Lajmi.net/

Comments