Regjistrohen 702 shkelje për mosmbajtje të maskës mbrojtëse

50

Nga Ministria e Brendshme informojnë se dje janë regjistruar 702 shkelje të mosmabajtjes të maskës.

“Gjatë ditës së kaluar (17/18.10.2020) në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut, lidhur me masën për mbajtjen e e maskës mbrojtëse, janë regjistruar 702 vepra penale”, thonë nga MPB.

Ministria e Brendshme u bën apel qytetarëve që t’i respektojnë masat dhe protokollet e miratuara nga Qeveria në mënyrë që të merren me Covid-19./Telegrafi/

Comments