Serbia mban stërvitjen më të madhe ushtarake, Vuçiç: Duam të jemi të aftë të mbrojmë vendin

161

“Serbia do të vijojë të riarmatosë dhe riforcojë kapacitetet e saj ushtarake me një objektiv të vetëm që i siguron mbrojtjen e nevojshme vendit në ndonjë rast agresioni”, kështu u shpreh presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, gjatë një stërvitje ushtarake, e cila konsiderohet si ndër më të mëdhatë në vitet e fundit.

Moebel THEMA

“Nuk duam luftë, duam vetëm të jemi të aftë të mbrojmë vendin tonë”, shtoi Vuçiç.

Comments