Tomë Gashi: Qëllimi ishte ta shpallnin VV’në organizatë terroriste

188

Avokati i familjes Dehari, Tomë Gashi, ka thënë se qëllimi i fajësimit të Astrit Deharit për sulmin mbi Kuvendin e Kosovës ka qenë për shkak se partitë tjera dëshironin të e shpallin VV’në si organizatë terroriste.

“Të gjitha partitë pa dallim kishin dalë me deklarata. Qëllimi ishte të largihej VV nga skena politike”, ka thënë Gashi në emisionin Pressing në T7.

“Qëllimi ishte ta shpallnin VV’në si organizatë terroriste”, shtoi ai.

MÖBEL THEMA

Tutje Gashi ka shtuar se raporti i ekspertizës e heq mundësinë e vetëvrasjes nga ana e ish-aktivistit të VV’së.

“Së pari që shishe e pllastikës të qëndronte ashtu në gojën e tij nuk ishte normale. Vetë instikti njerëzor nuk e lejon këtë dhe këtë e ka konfirmuar edhe raporti”

Po ashtu Tomë Gashi thotë edhe se asnjë institut mjekësor, duke përfshirë ato në Kosovë, asnjëherë nuk kanë thënë se Dehari ka bërë vetëvrasje./Gazeta Express/

Comments