Abazi-Thaçit: Hajn, rrenc, kriminel i komunikatës 59, kurrë s’kam qenë në Kopaonik

377

Ish zv/kryeministri i Qeverisë së Kosovës, Haki Abazi ka reaguar pas deklaratës së presidentit Hashim Thaçi së ai ka qenë në Kopaonik për tri herë radhazi muajt e fundit dhe ka takuar zyrtarët e Qeverisë së Serbisë.

Abazi tha se Thaçi është njeri i poshtër, hajn, rrenc, kriminel i komunikatës 59 dhe analfabet.

Ai mohoi të ketë qenë në Kopaonik dhe tha se kurrë s’është takuar me autoritetet serbe, transmeton Indeksonline.

Madje ai tha se Prokuroria duhet të intervistojë Thaçin.

Postimi i plotë:

Thaçi është njeri i poshtër, hajn, rrenc, kriminel i komunikatës 59 dhe analfabet. I përkukur para pllakës në Grackë.

Kurrë nuk kam qenë në Kopaonik dhe kurrë nuk jam takuar me autoritetet Serbe atje ashtu siç nuk kam qenë as edhe në dhomën e përgjimeve.

Prokuroria e shtetit duhet ta intervistoj hajnin dhe rrencin!

Comments