Atletiko Madridi fiton ndaj Malagas (Video)

217

Moebel THEMA

juve

Atletico Madridi u është rikthyer fitoreve në La Liga, duke mposhtur 4:2 Malagan

Pas humbjes 1:0 nga Sevilla, Atletico Madridi i Diego Simeones ka gjetur rrugën drejt fitoreve në La Liga. Nënkampioni i Evropës e mposhti 4:2 Malagan në ndeshjen që u zhvillua në ‘Vicente Calderon’.

Golat për Atleticon i shënuan Yannick Ferreira-Carrasco (7’ e 87’) dhe Kevin Gameiro (25’ e 44’). Derisa për Malagan shënuan Sandro Ramirez (31’) dhe Ignacio Camacho (64’).

Pas kësaj fitoreje, Atletico gjendet në pozitën e dytë në renditje me 21 pikë, tre më pak se Reali dhe dy më shumë se Barcelona që pas pak përballet me Granadan.

Hapsira Reklamuese.

Comments