Fitojnë Shkupi, Gostivari dhe AP Brera

Tre ndeshjet e para të zhvilluara sot në kuadër të javës së 27-të sollën fitore për ekipet vendase . FC Shkupi në Çair, mundi ekipin Makedonija Gj.P me rezultatin 3-1. Autor të golave për vendasit ishin me golat e Dudu,…

Sulmohet infermieri në QKMF-në e Podujevës

Mbrëmë në Qendrën e Mjekësisë Familjare në Podujevë, është sulmuar një infermierë. Menaxhmenti i QKMF-së në Podujevë, e ka dënuar sulmin, ndërsa ka njoftuar për rastin që ka ndodhur mbrëmë. “Si staf menaxhues në emër të QKMF-së…