Barcelona fiton ndaj Celticut (Video)

309

Messi

Goli i parë erdhi nga Arda Turan (11’), ndërsa Leigh Griffiths (29’) shënoi golin e nderit për skocezët.

Por, vetëm pas dy minutash nigeriani, Efe Ambrose, shënoi në portën e tij dhe riktheu epërsinë e spanjollëve.

Goli i qetësisë erdhi në minutën e 41-të nga Munir El Haddadi.

Ky takim ishte në kuadër të turneut miqësor Internacional Champions Cup.

https://www.dailymotion.com/video/x4mju9t_0-1-arda-turan-goal-hd-celtic-0-1-barcelona-international-champions-cup-30-07-2016_sport

https://www.dailymotion.com/video/x4mjxjz_leigh-griffiths-funny-goal-hd-celtic-1-1-barcelona-international-champions-cup-30-07-2016_sport

https://www.dailymotion.com/video/x4mjz4p_all-goals-celtic-1-3-barcelona-30-07-2016_sport

Comments