Bukuroshja shqiptare shpallet Miss në SHBA (Foto)

367

19fd258a7a9c0b9d99c992bc2e4b31d9-l_1478779030-9969359

Ajo është vetëm 20 vjeç dhe tepër inteligjente.

Bëhët fjalë për bukuroshen shqiptare nga Kosova, Leona Koxha, e cila së fundmi fitoi   “Miss California Collegiate America 2017”. Ajo do të përfaqësojë shtetin e Kalifornisë vitin e ardhëm në garën nacionale që do të mbahet në Arkansas. Leona nuk është vetëm një vajzë e bukur, por gjithashtu edhe një studente e mire. Momentalisht ajo vazhdon studimet për Marrdhënie Ndërkombëtare në universitetin e San Diego të Kalifornisë me notë mesatare dhjetë. Vërtet një vajzë mbreslënëse!

Comments