“Droga e kapur në Krujë e Artur Bushit”

375

Moebel THEMA

Foto ilustruese

Droga që u kap sonte në Derven të Krujës i përket Artur Bushit, kryetarit të bashkisë së Krujës, sipas PD.

Në një deklaratë të kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha thuhet se 1.2 ton droge është e Artur Bushit. “1.2 ton drogë e Artur Bushit u kapen sot fale punes se perbashket te SHISH dhe Prokurorise. Pergezoj dhe falenderoj punonjesit me integritet dhe kurajo te ketyre dy institucioneve”, deklaroi Basha.

Ndërkohë burime të besueshme thanë se aksioni i sotëm në Krujë u bë me urdhrin e Prokurorisë së Krimeve të Rënda pas informacioneve të dokumentuara nga shërbimi sekret.

Edhe kësaj here policia ishte në rolin e ekzekutimit të urdhrit të Prokurorisë.

Comments