Dyshohet për një të plagosur te Pallati i Rinisë në Prishtinë

503

Një person dyshohet se është plagosur pasditen e së dielës në Prishtinë.

Policia e Kosovës sot rreth orës 16:00 ka pranuar një informatë për një person të plagosur te Pallati i Rinisë në kryeqytet.

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha, ka bërë të ditur se ekipet policor menjëherë kanë dalë në vendin e ngjarjes.

“Te një lokal i Pallatit të Rinisë dyshohet se një person është plagosur. Ekipet mjekësore kanë dalë në vendin e ngjarjes, ndërsa ekipet e forenzikës dhe hetuesia e Policisë së Kosovës, po kryejnë procedurat e nevojshme hetimore dhe të vendit të ngjarjes për të sqaruar rrethanat lidhur me incidentin”, ka thënë Hoxha.

Ai po ashtu ka bërë të ditur se pas raportimeve shtesë, policia do të bëjë të ditura detajet tjera lidhur me rastin. /Lajmi.net/

Comments