E dhimbshme: “E di kush e bëri krimin ndaj vëllezërve Ramadani e Kiçina”

89

Moebel THEMA

Faton Ramadani, vëllai i të burgosurve në rastin “Kiçina”, Burim dhe Arsim Ramadani, ka folur për seancën e Kuvendit që po mbahet sot.

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, ai ka thënë se kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli e di se kush e ka kryer krimin ndaj vëllezërve Ramadani e Kiçini, por se nuk ka folur asgjë për këtë në Kuvend.

Ky është postimi i tij i plotë në Facebook:

Smujta me percjell seancen e parlamentit,kta deputet e SHIK-ut a foli naja per padrejtesin e vllezerve Ramadani e Kiqina?
Ni lajme ne portale e pash qe foli Kadria per betejat rreth Kosmaqit,ne ate betej Kadri ishte edhe Arsim Ramadani,Zeqir Kiqina, vllezerit Kiqina te cilet i dhan 4 vllezer per liri ,ku qe 15 vite vllezerit Ramadani e Kiqina po mbahen ne burg per krimin qe ti e din kush e ka ber se ishe shef i SHIK-ut dhe nuk e pash qe fole rreth ksaj padrejtesie a’s ni fjal te vetme.

Comments