Finalja e Junior Eurovizion Song Contest, interpretimi rrëqethës i përfaqësues Shqiptare(VIDEO)

398

 


Finalja e Junior Eurovizion Song Contest, interpretimi rrëqethës i përfaqësues Shqiptare(VIDEO)

Për të dytin vit radhazi, Shqipëria ka përfaqësuesen e saj në Junior Eurovizion Song Contest. Këngëtarja që përfaqëson vendin tonë këtë herë është Klesta Qehaja nga Prishtina. Të gjithë e njohin Klestën nga spektakli i talenteve për fëmijë “Gjeniu i vogël” në Tv Klan, në të cilin vogëlushja spikati për zërin e veçantë dhe temperamentin e fortë.

Finalja e Eurovisionin për fëmijë po mbahet në Maltë,  në finalen e madhe ku në garë janë 17 shtete.

“Besoj” është kënga e saj e cila është një mesazh për luftën në botë dhe besimin në një paqe të mundshme.

Zëri i Klestës është komentuar si rrëqethës edhe në rrjetet sociale. Shumë prej ndjekësve e kanë cilësuar atë si një këngëtare me të ardhme të suksesshme. Edhe dy moderatorët e Wiwiblooggs, faqja zyrtare e Eurovisionit, e kanë komentuar Klestën si këngëtaren e vogël me zë të madh.

Interpretimi i Klestën,  në finalen e madhe!

Comments