Formacionet zyrtare: Zvicër – Kamerun

93

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Zvicër – Kamerun.
Kombëtarja e Zvicrës e nis aventurën në Kampionatin Botëror 2022 përballë kombëtares së Kamerunit, shkruan lajmi.net.

Ndeshja mes Zvicrës dhe Kamerunit do të jetë e vlefshme për grupin G.

Kjo ndeshje luhet me fillim nga ora 11:00.

Moebel THEMA

Më poshtë lajmi.net jua përcjell formacionet zyrtare për këtë ndeshje.

Zvicra: Sommer, Widmer, Elvedi, Akanji, Rodriguez, Xhaka, Freuler, Sow, Embolo, Shaqiri, Vargas.

Kameruni: Onana, Tolo, Nkoulou, Castelletto, Fai, Gouet, Hongla, Zambo, Anguissa, Mbeumo, Choupo-Moting, Toko Ekambi. /Lajmi.net/

Comments