FOTO/ Alarmohet Greqia, shpërthim i fuqishëm në qendër të Athinës

157

 

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në qendër të Athinës mbrëmjen e sotme në zonën e njohur Eksarkia.

Shpërthimi ndodhi në një librari duke shkaktuar dëme të shumta materiale dhe në makinat e parkuara pranë vendngjarjes.

Moebel THEMA

Deri tani nuk është raportuar për asnjë person të lënduar, ndërsa policia dyshon se mund të ketë një pako të dytë shpërthyese.

Në orën 22:22 sipas orës lokale, në redaksinë e një gazete u njoftua me telefon se do të ndodhte një shpërthim dhe madje u theksua se nuk ishte alarm fals.

Shpërthimi ndodhi në të njëjtën librari e cila ishte sulmuar me molotov në vitin 2008. Shkaqet e shpërthimit nuk dihen ende. Sa u përk

Comments