“Game of Thrones” fiton çmimin kryesor në “Emmy”!

186

“Game of Throne” triumfoi në ceremoninë “Emmy”.
Ky serial mori çmimin kryesor, që është “drama më e mirë televizive”, shkruan lajmi.net.

Nga ky serial, çmimin për aktorin më të mirë në rol dytësor në një dramë televizive e mori Peter Dinklage.

Çmimet për aktorët më të mirë në një dramë televizive i kanë fituar Claire Foy (“The Crown”) dhe Matthew Rhys ( “The Americans”).

Kjo ceremoni mblodhi në një vend emrat më të njohur të kinematografisë.

Comments