Juventusi e shkarkon Allegrin

246

Masimiliano Allegri nuk është më trajner i Juventusit.

La Gazeta Dello Sport, raporton se klubi bardhezi ka vendosur ta shkarkojë italianin nga pozita e trajnerit, pasi një reflektimi të thellë që përfshiu edhe sektorin ligjor, shkruan IndeksOnline.

Ky vendimi erdhi para pak çasteve, pasi klubit nuk i pëlqeu sjellja e menaxherit ndaj gjyqtarëve dhe drejtuesve (në veçanti Giuntoli) dhe shtypit në ndeshjen e Kupës së Italisë ndaj Atalantas.

Pasardhësi i Allegrit pritet të jetë Thiago Motta./IndeksOnline/

Comments