Një person ka humbur jetën pas konfliktit me mjete të forta me një person tjetër në fshatin Cikallesh të Kavajës.

Sipas policisë bëhet e ditur se pas një konflikti me mjete të forta, ndërmjet shtetasve Q. Ç. dhe F. Ç, ka mbetur i vdekur shtetasi F. Ç. Gjithashtu ka mbetur i dëmtuar dhe një shtetas tjetër me inicialet V.I,  i cili është dërguar në spital.

Konflikti ka ndodhur për motive pronësije.

Mësohet se të dy të konfiktuarit janë kushurinj të parë, të cilët pasi janë konfrontuar fizikisht me njëri tjetrin, shetasi me inicialet Q.Ç ka marë sopatën dhe ka goditur kushëririn e tij shtetasin F.Ç duke e lenë të vdekur në vend.

Policia po punon për zbardhjen e poltë të ngjarjes.