Këta janë artistët që do të performojnë sot në festivalin e madh ‘Alba Festival’

267

Në Cyrih të Zvicrrës po mbahet një nga festivalet më të mëdha shqiptare në ambient të hapur, e organizuar në çdo detaj dhe një  mundësi e mirë për tu argëtuar, shkruan Indeksonline.

E ndërsa ky festival u organizua nga Mimoza Lekaj ajo u shpreh për të përditshmen zvicerane ’20 min’ : “Jam shumë entuziazmuar për fundjavën e koncertit. Kam shumë vështirësi me gjumin dhe nuk e di nëse janë temperaturat e larta apo emocionet për festivalin. Ne kemi punuar shumë për të dhe do të jetë e paharrueshme”

Sot 29 qershorë dhe nesër me 30 qershorë do të jenë datat kur do të performojnë disa artistë të njohur dhe të dashur për publikun.

Kjo është lista e artistëve që do të performojnë sot në festival.  /Indeksonline/

Comments