“Kjo është anarki” – Ali Ahmeti nga Çairi: Fjala e lirë nuk duhet të teprohet

164

Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti nga tubimi i sotëm në Çair ka theksuar para të pranishmëve se ai dhe bashkëthemeluesit e partisë, duhet dalëngadalë t’ua hapin rrugën gjeneratave të reja, përcjell Klan Macedonia. Ahmeti përmedni disa nga të arriturat, sipas tij, të BDI-së e mes të cilave e llogariti edhe “fjalën e lirë”.

“Por, fjala e lirë nuk duhet të teprohet sepse fjala e lirë dhe mendimi pa kufi është anarki”, theksoi Ahmeti./KlanMacedonia

Comments