Kovaçevski e takon Vuçiqin, i uron suksese në bisedimet e sotme në Ohër

95

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, ka pritur në takim presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, të cilit i ka uruar bisedime të suksesshme sot në Ohër.

Kovacevski, në një shkrim në Facebook, tha se i uroi Vuçiqit bisedime të rëndësishme për stabilitetin e rajonit, ruajtjen e paqes dhe rrugën që çon drejt një të ardhmeje të begatë për gjithë rajonin.

“Mirëpritje e ngrohtë në Ohër për presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq Në takimin dypalësh që patëm sot në mëngjes, mbi të gjitha, i urova atij bisedime të suksesshme, të rëndësishme për stabilitetin rajonal, ruajtjen e paqes dhe rrugën që të çon drejt një të ardhmeje të begatë, jo vetëm për Serbinë dhe Kosovën, por për të gjithë rajonin”, ka shkruar Kovaçevski në Facebook.

Mes trazirave gjeopolitike në kontinentin evropian, sigurimi i një të ardhmeje të qëndrueshme dhe anëtarësimi në BE, sipas kryeministrit maqedonas, është përgjegjësia dhe përfitimi për shtetet dhe qytetarët.

Comments