Krasniqi: Kosova s’i ka pasur kurrë më të zbehta raportet me SHBA-në

67

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi ka thënë se Kosova nuk i ka pasur kurrë marrëdhëniet më të zbehta me Shtetet e Bashkuara të Amerikës se në këtë kohë.
Këtë vlerësim të tij, Krasniqi ka thënë se e bazon edhe në vizitën e tij në SHBA, por edhe në deklaratat e fundit nga zyrtarë të lartë të Departamentit të Shtetit.

Moebel THEMA

“Ju them me përgjegjësi të plotë, ne kurrë nuk i kemi pasur marrëdhëniet më të zbehta me SHBA-të. Po bazohem në çdo deklaratë publike dhe në vizitën time në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Krasniqi ka përmendur deklaratën e këshilltarit Special në Departamentin Amerikan të Shtetit, Derek Chollet, i cili ishte shprehur i zhgënjyer me Kosovës për mos-tërheqjen e vendimit për targat, pas një bisede me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq.

Comments