Kujdes sot pasdite mot i ligë në Maqedoni

186
Screenshot_2016-08-19-12-17-11-4

(EHM) paralajmëron se cikloni mesdhetar mund të sjellë mot të ligë sot dhe në ditët në vijim, transmeton Telegrafi Maqedoni.

Në pasdite pritet që të kemi mot me lagështi në veriperëndim të vendit, që do të shkaktojë mot të ndryshueshëm, të freskët, të reshura shiu dhe me erëra.

EHM-ja apelon që në raste të vetëtimave, të mos qëndrojmë në hapësirë dhe nën drunj të vetmuar.

Comments